Wroku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole realizowane są następujące innowacje:

- "Tutoring rówieśniczy w nauczaniu matematyki". Innowację realizuje p. Aneta Różańska w klasach IV-VIII.

- "Aktywne i twórcze zdobywanie wiedzy matematycznej w edukacji wczesnoszkolnej z elementami technik Celestyna Freineta". Innowację realizuje p. Beata Kozigórska w klasie III.

- "Teoria inteligencji wielorakich w nauczaniu ortografii uczniów w młodszym wieku szkolnym". Innowację realizuje p. Dorota Wasik w klasie II.

- "Zastosowanie Kinezjologii Edukacyjnej i Chusty Klanzy w pracy z dziećmi w młodszym wieku szkolnym". Innowację realizuje p. Zofia Waszak w klasie I.

- "Jeden, dwa, trzy i... o wiele więcej - Podstawy matematyki po angielsku". Innowację realizuje p. Barbara Wieczorkiewicz w klasach VII-VIII.