"Czytanie - droga do sukcesu" - czytelniczy bieg patrolowy

21 grudnia odbył się w naszej szkole czytelniczy bieg patrolowy "Czytanie - droga do sukcesu". W ten sposób podsumowaliśmy wszystkie zadania realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pomysłodawcą i realizarorem przedsięwzięcia były panie z zespołu nauk humanistycznych: Magdalena Misztal, Jolanta Korkosz i Justyna Sztorch. Podczas biegu uczniowie klas 4-7 w mieszanych zespołach odwiedzili pięć punktów zadaniowych, na których rozwiązywali zadania związane z książkami. Wykazali się nie tylko znajomością książek ze szkolnej biblioteki, ale także kulturą osobistą podczas spotkań z ekspertami. W rolach ekspertów na punktach wystąpili zaproszeni goście: pani Patrycja Różańska - lekarz weterynarii, państwo Barbara i Dominik Szczepaniakowie - podróżnicy oraz pan Paweł Sosiński - przedstawiciel Policji, nasz dzielnicowy. Po zakończonym biegu wszyscy jego uczestnicy spotkali się z ekspertami, którzy chętnie odpowiadali na stawiane im pytania. Dzięki temu uczniowie nasi poznali tajniki pracy w weterynarii i Policji. Z ogromnym zainteresowaniem z ich strony spotkało się także podróżowanie, które jest prawdziwą wielką pasją państwa Szczepaniaków. Szczególną uwagę zwrócili oni na wędrówki po górach, prezentując uczniom opowiadającą o tym literaturę, którą ze sobą przynieśli.

Wszystkie znaki podczas tego spotkania wskazywały na to, że nie jest ono ostatnie.

Naszym Miłym Gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że to dopiero początek miłej współpracy.

Opracowała p. Jolanta Korkosz