„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

W październiku bieżącego roku szkolnego przystąpiliśmy do akcji ekologicznej Szkole pomagamy i świat oczyszczamy pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której organizatorem jest

Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Celem Akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi tym sprzętem, poprzez organizację zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W ramach akcji zebraliśmy 530 kg zużytego sprzętu. Za zebrane elektroodpady otrzymaliśmy bon, który pozwolił na zakup sprzętu sportowego: ringo, piłeczek do unihokeja oraz rakietek do tenisa stołowego.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki elektroodpadów serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji, która będzie miała miejsce wiosną 2018 roku.

Opracowała p. Marzena Glapa