I etap konkursu ,,Tytus’’ podsumowany!

Uczniowie klas V-VII w 10-osobowym zespole przystąpili do konkursu historycznego ,,Tytus’’. Zadaniem grupy reprezentującej szkołę, będzie w przeciągu roku szkolnego zorganizowanie trzech ważnych przedsięwzięć dotyczących Wielkopolski. W I etapie przybliżaliśmy wydarzenia upamiętniające Polski Sejm Dzielnicowy. Zespół w składzie: Joanna Pacholska, Wiktoria Kabacik, Natalia Wolniaczyk, Kacper Grzelak, Maja Pacholska, Arleta Guździoł, Zofia Dymbkowska, Wiktoria Janicka, Aleksandra Mikuła oraz Kinga Kujawa stworzył lapbooki dotyczące Polskiego Sejmu Dzielnicowego, zamieścili tam informację oraz ciekawostki dotyczące tegoż wydarzenia. Dnia 29.01.2018 r. podczas długiej przerwy uczniowie wcielili się w rolę ekspertów i przybliżyli ten temat historyczny społeczności szkolnej. W kolejnej fazie trwania konkursu uczniowie zajmą się projektem dotyczącym Powstania Wielkopolskiego. Nauczycielem odpowiedzialnym za nadzór oraz przygotowanie jest p. Justyna Sztorch.

W dalszych działaniach życzymy powodzenia i liczymy na owocne efekty!

Opracowała p. Justyna Sztorch